Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Siatkarskie skrzydła Karoliny Pancewicz

28.05.2018

Na początku kwietnia juniorki Impel Wrocław zdobyły wicemistrzostwo Polski. Jednym z filarów drużyny z Dolnego Śląska była libero - Karolina Pancewicz. Siatkarka została nagrodzona statuetką dla najlepszej siatkarki na tej pozycji, a dzięki temu bierze udział w programie Siatkarskie Skrzydła.

Wicemistrzostwo Polski to z pewnością wielki sukces młodych Impelek. Srebrne medale nie były jednak jedyną nagrodą dla siatkarek z Dolnego Śląska. W gronie wyróżnionych zawodniczek – znalazła się Karolina Pancewicz, która została uznana za najlepszą libero zawodów. Dzięki temu ma okazję brać udział we wspólnym programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Red Bull’a – Siatkarskie Skrzydła.

 

Wszystkie wyróżnione siatkarki spotkały się w Warszawie, w klinice Carolina Medical Center. Tutaj odbyły się badania mające na celu sprawdzenie, jakie predyspozycje do uprawiania siatkówki ma każda z zawodniczek. Oceniano m.in. stabilność i równowagę nerwowo-mięśniową – z wykorzystaniem platformy stabilograficznej, moment siły oraz pomiar mocy i wysokości wyskoku z całą analizą video.

 

Wspólnie z dziewczynami miałyśmy okazuje zostać przebadane przez sympatycznych specjalistów z kliniki Carolina Medical Center. Dzięki badaniom pod kątem motorycznym i wysiłkowym, mogłyśmy poznać własny organizm. Następnie z trenerem personalnym zredukowałyśmy ryzyko wystąpienia kontuzji i dokonałyśmy precyzyjnych analiz składu ciała, co w przyszłości pozwoli nam efektywniej ćwiczyć i osiągać lepsze rezultaty w treningach. Każda z nas opuściła Warszawę z indywidualnymi planami treningowymi i upominkiem od firmy Redbull – relacjonuje Karolina Pancewicz.

 

Badania, jak i cały projekt Siatkarskie Skrzydła ma pomóc wybitnym juniorkom w dalszym uprawianiu sportu, z naciskiem na siatkówkę. Na podstawie wyników badań – specjaliści ułożyli każdej zawodniczce indywidualne plany treningowe, dzięki którym będą mogły osiągnąć kolejne siatkarskie cele.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in