Zawodnicy

Rozwiązany kontrakt z Amerykanką Lauren Barfield – IŁ Capital Legionovii Legionowo

Tauron Liga: Lauren Barfield już nie jest zawodniczką IŁ Capital Legionovii Legionowo. To niespodziewanie szybkie zakończenie wspólnej przygody – sprawdź szczegóły. 

Szybkie pożegnanie po powrocie

Lauren Barfield wróciła do Legionovii po siedmiu latach, ale jej przygoda z klubem z Legionowa trwała wyjątkowo krótko. Kontrakt amerykańskiej środkowej został dość niespodziewanie rozwiązany za porozumieniem stron. 

To niezwykle krótka przygoda. Siatkarka już odeszła z IŁ Capital Legionovii Legionowo, a przecież minął zaledwie miesiąc nowego sezonu Tauron Ligi. We wtorek, 9 listopada, IŁ Capital Legionovia Legionowo krótko poinformowało w informacji prasowej, że kontrakt z Lauren Barfield został rozwiązany za porozumieniem stron. Oficjalnego powodu nie ujawniono. 

Amerykanka w sezonie 2021/2022 rozegrała pięć oficjalnych spotkań. Po raz ostatni w drużynie IŁ Capital Legionovii Legionowo zaprezentowała się 24 października w meczu przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police przegranym przez Novianki 0:3. 

Lauren Barfield – środkowa ze Stanów Zjednoczonych

W Legionovii Barfield występowała już wcześniej. Pierwszy raz w sezonie 2013-14 grała jako zawodniczka klubu z Mazowsza, ale postanowiła przenieść się do Niemiec. Tam odnosiła liczne sukcesy – następne lata grała w zespołach ligi niemieckiej (Kopenicker SC, Schweriner SC). Siatkarka urodziła się 15 marca 1990 roku i szybko dostrzeżono jej sportowy talent. 

Sukcesy klubowe Laury Barfield

Odniosła liczne sukcesy klubowe – zdobyła z zespołem srebrny medal na Mistrzostwach Austrii w 2013 roku, srebrny medal w 2019 roku oraz złote medale w 2017 oraz 2018 roku w Mistrzostwach Niemiec. Wśród innych jej nagród trzeba też wymienić Superpuchar Niemiec (złoto w 2017, 2018, 2019, 2020 roku) oraz złoto w zawodach o Puchar Niemiec w 2019 i 2021 roku. Zdobyła też nagrodę indywidualną MVP w finale Pucharu Niemiec w 2021 roku.

Zdjęcie autorstwa Sven Mandel – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77150501