Zawodnicy

Valerie Nichol

Narodowość: Amerykańska

Data urodzenia: 29 kwietnia 1994

Miejsce urodzenia: Riverdale (Georgia)

Wzrost: 181

Przedstawiamy biografię byłej rozgrywającej Wrocławskiej drużyny Valerie Nichol, amerykańskiej zawodniczki, która odniosła spory sukces w swojej karierze.

Transfer z USA do Impel Wrocław

Valerie Nichol pochodzi z Riverdale, w stanie Georgia, w Stanach Zjednoczonych. Jej kariera rozkręciła się w Purdue University, gdzie zdecydowanie wyróżniała się na tle innych zawodniczek i zdobyła szansę na zagraniczny kontrakt – wybrała wtedy Niemcy. Razem z Allianz MTV Stuttgart zdobyła dwukrotnie wicemistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec i krajowy Superpuchar.

Po dwóch sezonach w Stuttgarcie zdecydowała się na kolejny krok w karierze – tym razem Impel Wrocław, czyli jeden z najbardziej utytułowanych klubów w polskiej lidze. Taka solidna rozgrywająca była cennym ogniwem w drużynie.

Następnie, w sezonie 2018–2019 grała w ŁKS Commercecon Łódź. Do zespołu wicemistrzyń kraju dołączyła przed rozpoczęciem sezonu. Na pozycji rozgrywającej była zmienniczką kapitan drużyny, Marty Wójcik. Była to jednak krótka przygoda, tylko na jeden sezon. Amerykańska rozgrywająca niebawem opuściła drużynę ŁKS Commercecon – kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Valerie Nichol na początku stycznia poprosiła o rozwiązanie umowy – wyjaśnił prezes ŁKS Commercecon, Hubert Hoffman. Klub przychylił się do jej prośby, jednocześnie dementując plotki, że powodem jej odejścia jest niestabilność finansowa klubu, co sugerowała zawodniczka w mediach społecznościowych.

Od sezonu 2019/2020 Valerie Nichol występuje w niemieckiej drużynie SC Potsdam.

Autorstwa Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67091170