Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Sparingowe plany Impela Wrocław

07.01.2016

Przerwa w rozgrywkach Orlen Ligi spowodowana europejskimi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich trwa w najlepsze. Impelki do maksimum wykorzystują wolne w Lidze i przygotowują się do drugiej części sezonu. W tym tygodniu rozegrają dwa mecze sparingowe.

Pod okiem nowego trenera, ale z tymi samymi celami – Impelki szykują formę na styczniowy maraton siatkarski. Do dyspozycji Jacka Grabowskiego jest 13 Impelek – pozostałe trzy: Katarzyna Skowrońska – Dolata, Lenka Dürr oraz Kristin Hildebrand wypełniają swoje obowiązki reprezentacyjne. Najlepiej, jak na razie, idzie libero wrocławskiej ekipy, która wraz z reprezentacją Niemiec wygrała swoje drugie spotkanie w Ankarze.

 

Szeroki skład Impela Wrocław pozwala jednak, przynajmniej na czas treningów, zastąpić trzy obecnie podstawowe zawodniczki ekipy z Dolnego Śląska. Na treningach obecne są wszystkie środkowe i rozgrywające, i na zgranie tych zawodniczek najwięcej uwagi chce poświęcić trener Grabowski.

 

Pod nieobecność Lenki, Kristin i Kasi radzimy sobie bardzo dobrze. Pracę nad techniką łączymy z pracą nad naszą grą w poszczególnych działaniach siatkarskich – mówi Marek Solarewicz, drugi trener Impela Wrocław.

 

Aby do maksimum wykorzystać czas i jednocześnie nie wypaść z rytmu meczowego sztab trenerski zaaranżował dwa sparingi z ekipą Budowlanych Łódź.

 

W tym tygodniu mamy zaplanowane dwa mecze sparingowe, w czwartek (7 stycznia) w Łodzi, a w piątek (8 stycznia) we Wrocławiu. Oba z zespołem Budowlanych Łódź – dodaje wrocławski szkoleniowiec.

 

 Jest to drużyna, z którą Impelki w pierwszej rundzie wygrały 3:2. Mecz odbył się wtedy na wyjeździe – w Atlas Arenie. Rewanż z łódzką ekipą we wrocławskiej Hali Orbita, według terminarzu Orlen Ligi zaplanowany jest dopiero na marcową 21. kolejkę.

 

W komplecie zawodniczki Impela Wrocław będą trenować około 10 stycznia. Do pierwszego meczu będą mieć zatem 4 dni. 14 stycznia w Rzeszowie zagrają z Developresem. Potem wrocławianki czekają zmagania w Dreźnie, następnie we Wrocławiu podejmą ekipy z Polic i Baku. Na koniec styczniowego maratonu udadzą się do Sopotu, by tam zagrać z Wicemistrzem Polski.

 

Wszystkie spotkania Impelek, prócz pierwszego z Developresem, będą transmitowane w telewizji Polsat Sport. Bilety na mecz z Chemikiem Police (24.01 o 14:45) i Telekomem Baku (27.01 o 20:30) są już w sprzedaży. Dostępne na stronie KupBilet.pl, w punktach stacjonarnych – Empik i STS, a także na godzinę przed rozpoczęciem meczu w kasach Hali Orbita.