Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Kolejne zwycięstwo w Orlen Lidze - Impelki umacniają swoją pozycję!

15.02.2016

Zawodniczki Impela Wrocław tuż po powrocie z pucharowego meczu w Stambule - zameldowały się w Bydgoszczy. W sobotę, w ramach 18. kolejki Orlen Ligi, pokonały tam miejscowy Pałac Bydgoszcz, zgarniając tym samym pełną pulę punktów.

Do Bydgoszczy wrocławianki pojechały w jednym celu – wygranej, najlepiej bez straty seta. Impelki kontrolowały przebieg całego spotkania, choć w drugiej partii zdarzył się moment rozprężenia, który skutecznie wykorzystały gospodynie. Ostatecznie zwycięstwo i trzy punkty do ligowej tabeli dopisały sobie siatkarki z stolicy Dolnego Śląska.

 

Na parkiecie od pierwszych minut zameldowały się Joanna Kaczor i Andrea Kossanyiova. Popularna „Kossy” spotkanie z bydgoszczankami będzie wspominać wyjątkowo dobrze. Swoją postawą na boisku zapracowała na nagrodę MVP, będąc liderką wrocławianek w ataku i bloku. Łącznie przyjmująca Impela zdobyła 17 punktów w trzysetowym pojedynku.

 

Wygrana pozwoliła Impelkom na umocnienie trzeciej pozycji w tabeli  Orlen Ligi. Zwycięstwo Muszyny nad zespołem Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pozwoliło siatkarkom z ze stolicy Dolnego Śląska na uzyskanie trzypunktowej przewagi nad czwartym Tauronem. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ układ tabeli po zakończeniu fazy zasadniczej skojarzy pary półfinałowe, a w półfinałach zagrają tylko pierwsze, cztery zespoły.

 

Aktualnie Impel Wrocław przygotowuje się do rewanżowego spotkania z Galatasaray Istanbul w ramach Pucharu CEV. Ten mecz już 24 lutego 2016 roku o godzinie 18:00 we wrocławskiej Hali Orbita.