Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Orlen Liga powiększona

22.06.2016

W przyszłym sezonie w Orlen Lidze grać będzie 14 zespołów. To zmiana od dwie drużyny w stosunku do zakończonego w kwietniu sezonu 2015/2016. Sytuacja taka potrwa co najmniej 2 sezony.

O wielu miesięcy środowisko siatkarskie podzielone jest na dwa obozy – zwolenników i przeciwników dalszego rozszerzenia Orlen Ligi. Kluby aspirujące do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej musiały się poddać rygorystycznemu audytowi, podczas którego sprawdzano nie tylko aktualną kadrę, infrastrukturę klubu, ale także to czy klub nie jest zadłużony oraz jakie plany na przyszłość mają włodarze. Uzyskać pozytywna decyzję nie jest wcale tak łatwo – trzeba wykazać m.in. zapewnienie budżetu na 1,5 mln złotych, czy zapewnić halę na odpowiednia ilość kibiców.

 

Do Orlen Ligi dołączą ŁKS Commercecon Łódź oraz KT7 CNC Budowlani Toruń. Oba zespoły przeszły audyt wykonywany przez firmę Deloitte, a zlecony przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A.. Od najbliższego sezonu zatem w lidze zagra 14 drużyn.

 

Po zakończeniu sezonu – zespół 13sty i 14sty zagra baraż z 1szym i 2gim zespołem z pierwszej ligi. W sezonie 2017/2018 ponownie zobaczymy więc 14 zespołów. Do gry w 12druzynowym składzie powróci się najprawdopodobniej w sezonie 2018/2019. Najprawdopodobniej, bo to tylko propozycja. Wtedy po zakończeniu sezonu 2017/2018 do pierwszej ligi automatycznie relegowane zostaną dwa najgorsze zespoły, a baraże zagrają te z miejsc 11stego i 12stego.

 

We wstępnym kalendarzu rozgrywek – start Orlen Ligi zaplanowano na 15 października, a 4 z 26 kolejek mają zostać rozegrane w środku tygodnia.