Kluby

Wrocławska drużyna siatkarska znów zaskakuje! Znamy kolejne nazwiska

Coraz więcej wiadomo o aktualizacjach w kadrze Impela Wrocław. Klub już wiele razy zaskoczył fanów, publikując informacje o następnych rekrutacjach i podając kolejne nazwiska siatkarek, które dołączą do drużyny. Są to m.in. Carolina Costagrande, gwiazda reprezentantka Włoch, a także dwie młode zawodniczki – Aleksandra Sikorska i Karolina Piśla.

Carolina Costagrande

Carolina Costagrande to bardzo dobra i utytułowana włoska zawodniczka pochodzenia argentyńskiego, grająca na pozycji przyjmującej. Urodziła się w 1980 roku w Santa Fe (we wschodniej Argentynie). Od 2011 roku Carolina Costagrande występuje w reprezentacji Włoch.

Jej główne atuty na boisku to m.in. pewne i stabilne przyjęcie. Jej dołączenie do drużyny Impel Wrocław na sezon 2015/2016 to ogromne zaskoczenie dla świata sportu oraz fanów klubu. Potwierdza też wysokie aspiracje i duże ambicje wrocławskiego klubu. Carolina Costagrande grała wcześniej w tureckim VakifBank Stambuł. Ma na koncie wiele tytułów mistrzowskich zdobytych w klubach we Włoszech, Chinach i Turcji.

Kolejne transfery do Impel Wrocław

Karolina Piśla. Do drużyny dołączą też inne siatkarki. Szeregi Impela Wrocław zasili także Karolina Piśla, młoda, świetnie zapowiadająca się zawodniczka, która debiutowała w Orlen Lidze w drużynie BKS Aluprof Bielsko-Biała. Wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy w 2013 roku razem z reprezentacją Polski.

Aleksandra Sikorska. Z kolei na pozycji środkowej zagra w Impelu Wrocław Aleksandra Sikorska. Pokazała się jak najlepiej już w drużynie Budowlanych Łódź, dlatego otrzymała od selekcjonera Jacka Nawrockiego powołanie do kadry Polski na sezon reprezentacyjny. Z reprezentacją wywalczyła brązowy medal Ligi Europejskiej, zdobyła też kilka medali Mistrzostw Polski.

W Impelu Wrocław zagrają także – Milena Radecka, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Agata Sawicka, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Gryka i Andrea Kossanyiova Monika Ptak.