Liga

Siatkarze ZAKSY nie zagrają w Klubowych Mistrzostwach Świata 2021

ZAKSA zrezygnowała ze startu w klubowych mistrzostwach świata. Jakie są powody tej decyzji? Poniżej szczegóły.

Siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle nie wystąpią w mistrzostwach świata

Siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle nie zagrają w klubowych grudniowych mistrzostwach świata. Ze względów logistycznych zawodnicy jednak zrezygnowali z wyjazdu na tę imprezę do Brazylii. 

Klub uzasadnił swoją decyzję sytuacją pandemiczną i troską „o zdrowie i bezpieczeństwo zespołu”. Dla zawodników kluczowe jest zdrowie i bezpieczeństwo drużyny oraz ich bliskich. Do tego kalendarz zespołu jest i tak napięty, czeka ich intensywny okres i mecze PlusLigi oraz spotkania Ligi Mistrzów. Zarówno pandemia, jak i logistyka utrudniają wzięcie udziału w zawodach w Ameryce Południowej. 

W ten sposób pojawiłyby się komplikacje w rywalizacji rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trzy dni po zakończeniu turnieju siatkarze mają trudny mecz LM i wyjazd do Nowosybirska, dlatego też trudno byłoby dobrze wszystko zaplanować i zadbać o niezbędny odpoczynek. W ciągu kilku dni sportowcy musieliby zmienić strefy czasowe nawet o 11 godzin.

Mimo że siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle otrzymali zaproszenie na zawody, gdyż zwyciężyli w finale europejskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/20221, tym razem nie wystąpią. Rok temu pokonali w finale Itas Trentino 3:1. 

Prestiżowe zawody bez Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzów udział w turnieju o takiej randze mógłby być wielką szansą na nowe doświadczenia oraz dokonania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na arenie światowej. Mistrzostwa świata to prestiżowe zawody i już otrzymanie zaproszenia jest dużym wyróżnieniem. 

Kiedy odbędą się klubowe mistrzostwa świata?

Klubowe mistrzostwa świata w tym roku zostaną rozegrane między 7 a 11 grudnia w brazylijskim mieście Betim. Na liście wstępnych uczestników są: Sada Cruzeiro (organizator turnieju, mistrz Ameryki Południowej z 2019 i 2020r.), UPCN Voley (wicemistrz Ameryki Południowej z 2019 i 2020 r.), Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów 2021), EMS Taubate Funvic (mistrz Brazylii w 2021 r.) oraz Foulad Sirjan Iranian (mistrz Azji z 2021 r.).

źródło zdjęcia: zaksa.pl